Odbita stemplem wykonanym poprzez wbicie odlewu monety w stempel i jego dopracowanie.
Zachowanymi stemplami emisji próbnej z roku 1771 wybijano później odbitki dla kolekcjonerów, z uwagi na wysoką wartość kolekcjonerską i pożądanie na rynku monety tej emisji były bardzo często fałszowane w XIX wieku.
Patyna, nalot.
Bardzo dobrze zachowany.
Mało połysku menniczego z uwagi na wybicie źle zachowanym stemplem.
Brąz.
Stan zachowania: 2
Średnica: 42,5 mm
Waga: 18,1 g