Jan II Kazimierz, Medal pokój wieczysty Gdańsk 1660 Höhn

stan zachowania
2/2+
cena wywoławcza
15 000 PLN
aktualna cena

limit

PLN
.00

~0 GBP
~0 USD
~0 EUR

Przyjmowanie limitów: do końca licytacji

  • Twój limit

oferta

PLN
.00

~3 GBP
~3 USD
~3 EUR

Składanie ofert: do 29/09 23:59:59

  • Twoja oferta
20 000 - 25 000 PLN

Piękny egzemplarz bardzo rzadkiego medalu wybitego na pamiątkę pokoju wieczystego zawartego 3 maja 1660 roku w Oliwie. Pokoju, który zakończył potop szwedzki.

Medal autorstwa Jana Höhna starszego.

Piękna patyna starego zbioru.

Awers: popiersie króla w zbroi, płaszczu, z wieńcem laurowymi orderem Złotego Runa, w prawo, pod ramieniem inicjały •I•H• w otoku legenda:
IOAN.CASIM•D.G•REX POL•&SUEC•M•D•L•R•PRUS•;

Rewers: panorama Gdańska, pod nią gałązka palmowa i oliwna, wyżej orzeł trzymający w dziobie wieniec, w otoku legenda:
PAX AETERNA AD GEDAN:A•CIƆIƆCLX.III MAJI CONDITA.

Srebro, średnica 42 mm, waga 17,7 g.

Stan zachowania
2/2+
Literatura
Hutten-Czapski 2156 (R3), Raczyński 145

Brak