Zygmunt III Waza, Trojak 1595 Wschowa

stan zachowania
PCGS MS62
cena wywoławcza
100 PLN
200 - 300 PLN

Piękny, menniczy egzemplarz trojaka.

Błąd atrybucyjny na slabie.

Na końcu legendy awersu znak ruszt Andrzeja Laufferta - zarządcy i dzierżawcy mennicy wschowskiej w 1595 roku.

Nieopisany w katalogu Igera wariant interpunkcyjny.

Srebro

Stan zachowania
PCGS MS62
Literatura
Iger W.95.1.b (R)